Jak funguje finanční trh v dobách krize? Jak pro koho…

Jak relativně v klidu překlenout toto divoké období? Udržujte si vnitřní disciplínu, zdravý rozum, nepodléhejte emocím, myslete racionálně a zaměřte se na to, co roste.

Filozofie tvorby kapitálu ZFP vychází z prastarého Pravidla tří loukotí, kterým se řídí i ti nejúspěšnější investoři. Naši klienti mají podle tohoto pravidla svoje investice nastaveny a v kritických situacích se tak jejich peníze „přesouvají z jedné hromádky na druhou“. Prakticky to znamená, že většina investovaných prostředků našich klientů je obecně rozdělena do třech oblastí investic, a tím tak mají naprosto přirozeně rozložené případné riziko ztráty. Ano, v současné době akciové trhy klesají, ale nemovitostní fondy v ohrožení nejsou a zlato dokonce roste… Ale pozor, toto přirozené rozložení rizika platí jen za předpokladu, že je dodržováno dlouhodobě, důsledně, disciplinovaně a za všech okolností. Důležitá je pak také pravidelnost investic do těchto nástrojů.

Bojíte se, že o svoje investice přijdete? Doporučujeme nenechat se strhnout panikou a peníze nechat pracovat dle dlouhodobě nastaveného cíle a investičního horizontu. Víte, že na tuto situaci se dá dívat právě ze dvou pohledů? Například zkušení investoři vědí, že tam, kde ceny klesají, mají začít nakupovat, protože v budoucnu jim tato investice může výrazně vyrůst.

Nyní je doba, kdy můžeme čím dál „levněji“ nakupovat některá vybraná portfolia, jejichž hodnota aktuálně klesá. Většina investorů totiž z neznalosti a pod tlakem emocí činí v pravidlech investování onu fatální chybu! Tedy, když například hodnota majetku portfolia klesá, tak svůj majetek prodávají (směňují za peníze) za zlomek ceny, zatím co zkušení investoři tyto portfolia naopak nakupují za účelem budoucího zhodnocení. Vše je o profesionální asistenci nebo nejlépe o alespoň základním finančním vzdělání „rodinného pokladníka“. A to v následující době bude rozhodující!

A rada na závěr? Naučte se hrát hru s penězi, jen tak si udržíte chladnou hlavu, až ostatní okolo vás začnou podléhat panice.

Chci se naučit hrát hru s penězi – ZDE

Chci být kontaktován poradcem ohledně možnosti investic – ZDE